5 דרכים לשפר את הקו"ח שלכם!

היי , כולם ותודה שהצטרפתם לעוד מאמר שלנו באתר Jobale במטרה לעזור לכם מחפשי העבודה למצוא את ג'וב החלומות שלכם אז בלי הקדמות מיותרות בואו נתחיל!.

אז ככה , כמו שכבר שידוע לכם (או לכן גבירותיינו , הכתבה כתובה בלשון זכר רק מטעמי נוחות 🙂 ) קו"ח שלכם הוא דבר מאוד מאוד חשוב הוא בעצם כרטיס הביקור שלכם שאומר " היי , אני ככה וככה , עבדתי כאן וכאן במשרה כזאת וכזאת וכו' " ועם זאת אם נדבוק בדוגמא של כרטיס הביקור ישנן כרטיסי ביקור "מזמינים" , כאלה שיגרמו לאדם (במקרה הזה המעסיק) להרים טלפון וכאלה שיותר "אפורים" , אז כדי לא להיות שייכים לקבוצת ה"אפורים" הנה לכם כמה טיפים חשובים למילוי קו"ח :

1. עיצוב , עיצוב ועוד פעם עיצוב!

עיצוב קו"ח שלכם הוא דבר חשוב מאוד שבלעדיו אין לקו"ח שום אופי , קו"ח לא מעוצבות מסמנות על חוסר ביצירתיות , זלזול ולעיתים גם על חוסר ידע טכנולוגי וככה אין הרבה סיכוי שתמשכו את המעסיקים השונים. תחשבו על זה כעל אוכל בלי תבלינים , זה תפל! , ואיזה אדם ירציה לאכול אוכל תפל? אף אחד !. אז כדי להימנע ממצב כזה עליכם לעצב את קורות החיים שלכם , השקיעו בהם זמן ומחשבה. הנה לכם כמה טיפים לעיצוב :

* הוסיפו תמונה שלכם
* הוסיפו אייקונים לפני כל סעיף
* סדרו את הכל בעמודות ותוסיפו לכם "סרגל צד" עם פרמטרים נוספים
* אל תלכו על הפונט הבנאלי "Arial" , כי בינינו הפונט המאוס הזה לא ממש מושך...

* חסכו לכם את כל הכאב ראש הזה וצרו קו"ח מדהימים ומושכים בכמה לחיצות פשוטות חינם כאן ב Jobale !

2. אל תחסכו בנסיון ועבודות קודמות

לעיתים אנו שוכחים להוסיף פרטים , או שאנו מתביישים בעבודות ישנות שעבדנו ומשמיטים את הפרטים האלה מקו"ח שלנו וזאת טעות גדולה! , מכיוון שמעסיקים רבים רוצים לדעת עליכם הכל לפני שהם מעסיקים אתכם , אז יותר פרטים ייתן להם סיכוי גדול יותר לראות את כל התמונה. בנוסף אתם לא באמת יודעים את זה , אבל לרוב מעסיקים מחפשים אנשים עם נסיון גם מעבודות שונות לא משנה אם לא עסקתם בתחום העיסוק הספציפי הזה , זכרו שהם בונים לכם פרופיל מסויים לפני שהם מראיינים אתכם ועבודות מסוימות נותנות מידע על תכונות מסוימות - לדוגמא : אם עכשיו אתם בתחום ההי-טק ועבדתם בעבר בבניין במשך שנתיים המעסיק יכול לבוא מנקודות הנחה של : "אוקיי , אני רואה מישהו שלא מפחד מאתגרים , חרוץ , אין לו בעיה עם עבודות פיזיות וקשות , מתמודד טוב עם לחצים ועוד ". אז למה לכם לוותר על האופצייה שיציירו אתכם בצורה כזו טובה?. חשוב לזכור שכל עבודה מכבדת את בעליה אז אל תתביישו בשום עבודה שעבדתם בה (כמובן אם זה עבודה חוקית ) ותוסיפו אותה לקו"ח שלכם!.

3. הישגים , תארים , פרסים וכד'

האם במהלך העבודות שלכם בעבר הגעתם להשגים מדהימים ? זכיתם אולי באיזה תואר או תארים כאלה ואחרים? אולי פרסים ? (גם עובד החודש נחשב! 🙂 ) אם התשובה היא כן אז למה לא להוסיף את הנתון הזה לקו"ח שלכם ?! , הרבה מחפשי עבודה עושים את הטעות ושוכחים להוסיף את הסעיף הזה של "הישגים & פרסים" בין אם זה מצניעות , ובין אם זה ממחשבה של "מה יעניין את המעסיק שהייתי מצטיין טירונות בשנת 08'" וכד'. וזאת טעות גדולה לחשוב בצורה הזאת , מכיוון שכמו שהסברנו בסעיף הקודם , המעסיק ישמח לדעת שהוא בוחר את העובד הטוב ביותר וכזה שקיבל פרסים ותארים כאלה ואחרים או שהשיג השגים כאלה ואחרים בשבילו ובעיקר בשביל המעסיקים שלו הוא העובד המבוקש ביותר!. אל תשכחו למצוא את הג'וב שאתם רוצים יכול להיות קל , אך ברגע שמצאתם אותו תדעו שכמוכם יש עוד כמה שמצאו ועכשיו התחרות הוא מי ישכנע את המעסיק שהוא יותר טוב!. אז אל תשמיטו את המידע הזה מהק"וח שלכם!

4. תחסכו במילים ותהיו ממוקדים!

אוקיי , אז דיברנו על מה כן להוסיף (כמובן שיש עוד הרבה דברים שאפשר להוסיף את זה תקראו במאמר הבא שלנו 🙂 ) אז עכשיו בואו נדבר על חיסכון!. בואו נצא מנקודת הנחה שמעסיק קורא בין 5-10 קו"ח ביום (כמובן אחרי סינון כבד) ולכן , אין לו הרבה זמן להקדיש לקריאת "מגילות" כאלה ואחרות שהחלטתם להוסיף לקו"ח שלכם. אז מה בעצם הכוונה? פשוט , כשאתם רושמים תיאור משרה שעבדתם בה , אל תוסיפו יותר משורה או שתיים של מידע , כשאתם רושמים שפה שאתם מדברים הקפידו לרשום באיזה רמה ולא "יודע לקרוא , יודע לכתוב , יודע לדבר שוטף , מבין את מה שאומרים לי וכו'" פשוט כתבו "ברמת שפת אם". כך שזה גם מראה שאתם ממוקדים ומאופסים ולא מתחילים לכתוב מלא טקסט שאף אחד לא באמת קורא...
זה כמו שתקבלו עכשיו הודעה ענקית בוואטסאפ , אתם הרי לא באמת תקראו את כולה , אז אותו דבר עם קו"ח שלכם קצר , מתומצת , מכוון מנצח!.

5. תהיו אתם!

אין דבר שיותר מכעיס , מעצבן , מגעיל ו"מכבה" מעסיק יותר מעובד שקרן וגרוע יותר מעובד שקרן מועמד שקרן!. אז מספיק עם כל השקרים שלכם וכיבוסי המילים כל ה "מנהל ממטרות ראשי" או "ראש צוות עציצים" למניהם. אל תוסיפו לעצמכם כל מיני שמות תואר או תפקידים שלא באמת עבדתם בהם. כי אל תשכחו א' - לשקר אין רגליים , גם אם הצלחתם להתקבל לעבודה וגילו את השקר שלכם אחרי זה , זה רק יפגע לכם בתדמית ורוב הסיכויים יביא לפיטורים שלכם. וב' - אנו חיים במדינה קטנה (וגם אם זה במדינה גדולה) אפשר לברר הכל על כל אחד , תארו לכם שרשמתם שעבדתם כ " מנהלי מחלקת שיווק לקוחות בחברת "לשירותך" שזה דרך אגב אתר מאוד מומלץ למי שרוצה להיות פרילנסר ( www.lesherutha.co.il )
והמעסיק שהוא במקרה החבר של המנכ"ל בלשירותך מתקשר אליו ואומר לו "תגיד , ישראל ישראליהו עבד אצלך בתור מנהל מחלקת שיווק לקוחות?" והרי לא עבדתם , והמנכ"ל עונה לו "לא , אף פעם לא שמעתי על השם הזה" רבותיי , בזה הרכע נפסלתם 🙁 אז אין מה לעשות , תהיו כנים - כולם אוהבים אנשים אמיתיים אף אחד לא אוהב שקרנים!.


זהו , מקווים שהחכמתם , למדתם קצת ושיפרתם מה שהייתם צריכים
נשמח לפגוש אתכם במאמר הבא 🙂
צוות אתר - Jobale